Komentari (P. Pale): Obavezno pogledati projekt prethodnih generacija i svoj projekt koncipirati kao dopunu/nadogradnju tog starijeg u noviji , bolji sustav. Mora biti jasan upotrebni doprinos tj.p poboljšanje. Ako vas je vise na projektu, mora biti bitno složeniji.
Dokumentacija: dogs_day_sustav.pdf
„Dog's Day“ sustav namijenjen je za nadzor kućnih ljubimaca kada vlasnici nisu kod kuće. Svrha sustava je olakšati osnovne aktivnosti ljubimca koje nisu moguće kada vlasnik nije kod kuće (npr. pristup hrani), istodobno omogućujući vlasniku uvid u aktivnosti u stvarnom vremenu putem društvene mreže.
Sustav omogućuje sljedeće:
Sve aktivnosti bit će dojavljene na društvenu mrežu (Twitter) u stvarnom vremenu.
Sustav zamjenjuje vlasnika kada on nije kod kuće, odnosno omogućuje samostalno kretanje kućnog ljubimca kada mu vlasnik nije u mogućnosti pomoći i to otvaranjem vrata za kućne ljubimce pomoću servo motora. Također, ukoliko se ljubimac nalazi u dijelu kućanstva kojem u kojem to nije poželjno, sustav reproducira vlasnikov glas kao upozorenje. Ukućani više neće morati ručno otvarati ljubimcu vrata i dio s hranom, već će sustav to raditi automatski kada ljubimac poželi. Isto tako neće morati paziti penje li se ljubimac po kuhinjskim površinama ili krevet/kauč na koji nije dozvoljeno, jer će sustav detektirati prisutnost ljubimca i upozoriti ga unaprijed snimljenim glasom vlasnika. Za to vrijeme, ukućani imaju uvid u aktivnosti ljubimca dok su u školi, na poslu, u šetnji ili bilo gdje odakle mogu pristupiti njegovom Twitter profilu.
Sustav „Dog's Day“ ima slijedeće podsustave:
VAŽNO! Točkama 1,2 i 3 bavit će se Borislav Đurđinovski, dok će podsustave 4 i 5 realizirati Lara Nastasja Matijaš
Sustav je u principu autonoman te u potpunosti pokriva zahtjeve korisnika u vidu brige o kućnim ljubimcima kad vlasnik nije kod kuće. Kako korisnik dobiva informacije putem društvene mreže te je komunikacija između Arduino pločice i društvene mreže implementirana, stvoreni su preduvjeti da se ta komunikacija iskoristi i za neke druge stvari. Primjerice, istim putem može primiti informacije o temperaturi, vlazi, potrošnji električne energije i mnogo drugih stvari.
Ukućani će moći odabrati koliko puta dnevno kućni ljubimci smiju jesti, kako se ne bi dogodilo da životinja neprestano dolazi u njezin prostor za jelo te tako ugrozi svoje zdravlje. Također, moći će zabraniti otvaranje vrata za izlazak ljubimca, ukoliko primjerice primijeti da vani pada kiša ili snijeg. Nadalje, biti će mu omogućena regulacija glasnoće snimke njegovog glasa koja se reproducira kada se ljubimac ponaša kako ne bi trebao.
Sustav će biti demonstriran u fizičkom obliku i to kroz veći broj sistemskih testova koji će pokazati kvalitetu samog sustava