Detekcija i mjerenje jakosti buke u nekom prostoru. Ukoliko je razina buke veća od dozvoljene, sustav će paljenjem LED dioda obavijestiti odgovorne osobe.
Najčešće knjižnice, no uz izmjene se može primijeniti i u drugim institucijama u kojima je potrebna tišina, kao što su npr. zdravstvene ustanove. Potencijalno se može koristiti u učionicama uz izmjene u vidu omogućavanja govora jedne osobe (predavača) iznad predviđene razine buke.
1. Prostorno ograničenje
2. Izvor napajanja
3. Procesorska moć Arduino Uno razvojne platforme
4. Cijena i kvaliteta elektroničkih komponenata korištenih u razvoju projekta
Moja uloga na projektu je bila proučavanje metoda lociranja izvora zvuka i realizacija takve metode razvijenim detektorom buke. Osnovna metoda za lociranje izvora je metoda triangulacije koja se zasniva na geometrijskim načelima trokuta, te kao takva ima široku primjenu (navigacija, meterologija, itd.). Obzirom da se detektorom buke mjeri prisutnost zvučnog signala, najpovoljnija metoda triangulacije je ona zasnovana na mjerenju udaljenosti izvora od senzora pomoću razlike vremena između primljenog i odaslanog singala. Sustav za određivanje izvora zvuka bi se sastojao procesorske jedinice, termometra i nekoliko mikrofona. Iako je ovakva metoda veoma izvedljiva i primjenjiva, realizacija ovakvog sustava na Arduino Uno razvojnoj platformi je ograničena jer ova vrsta problema zahtijeva dovoljno veliku procesorsku moć.